سفارش تلفنی
09393710094

آیا با آب خوردن در حین غذا لاغر می شویم؟

24/تیر/1398 مقالات بدون دیدگاه

آیا با آب خوردن در حین غذا لاغر می شویم؟ باید بدانید که خوردن مایعات همراه غذا دارای عوارضی است. حالا این مایعات فقط شامل آب به تنهایی نمی شود و فقط شامل تمام نوشیدنی ها مانند نوشابه، دوغ ، دلستر و دیگر مایعات می شود. وقتی که ما غذا می خوریم، باید در معده هضم شود و این هضم مانند پختن غذاست. برای پختن غذا نیاز به حرارت است و افراد گرم مزاج، هضم قوی تری دارند.خب وقتی که ما قصد پخت غذا را داریم، آن را درون قابلمه روی شعله قرار می دهیم. اگر شعله کم باشید یا درب ظرف را برداریم غذا به خوبی پخته نمی شود زیرا حرارت آن را کم کرده ایم

آیا با آب خوردن در حین غذا لاغر می شویم؟ خرید آب قلیایی لوکساب

امام رضا علیه السلام فرمود:  “هرکس می خواهد معده اش او را آزار ندهد ، میان غذا خوردن آب ننوشد تا آن را به پایان رساند زیرا که هرکس چنین کند رطوبت در بدنش می نشیند و معده اش ضعیف می شود و رگ ها نمی توانند نیروی موجود در غذار ا بگیرند و اگر پی در پی آب به معده ریخته شود ، معده گشاد می گردد.”

بعد از گذشت چه زمانی بعد از غذا باید آب بخوریم؟

بهتر است از حدود 15 تا 20 دقیقه مانده به غذا و 1 تا 2 ساعت پس از غذا، آب استفاده نشود و تنها غذا سر سفره گذاشته شود و آب سر سفره نباشد.

در مجموع در طب سنتی به شدت توصیه شده که انسان فقط از یک نوع خوردنی سر سفره استفاده کند، زیرا معده باید در یک زمان فقط مشغول یک نوع خوردنی یا آشامیدنی باشد تا قوای هضم بتوانند کار خود را به خوبی انجام دهند و از آن غذا انرژی آزاد شود.

آیا با آب خوردن در حین غذا لاغر می شویم؟ آب قلیایی لوکساب

چرا نباید همراه غذا آب بخوریم؟

اگر همراه یا قبل و بعد از غذا آب بنوشیم و حجم آن هم زیاد باشد (1 تا 2 لیوان) این آب با غذای خورده شده مخلوط می‌شود و باعث رقیق شدن غذا و سرد شدن داخل معده می‌شود و از آنجا که هضم انسان نیاز به حرارت دارد، عمل هضم مختل می‌شود.

آیا با آب خوردن در حین غذا لاغر می شویم؟

در علم امروز هم گفته می‌شود که با این کار، شیره‌های گوارشی رقیق می‌شوند و شیره‌های گوارشی باید غلیظ باشند. اما با نوشیدن آب، این شیره‌های گوارشی رقیق می‌شوند و نمی‌توانند عملیات هضم را خوب انجام دهند و در نتیجه شخص دچار سوءهاضمه می‌شود. به همین دلیل فرد با وجود خوردن غذای خوب، اما انرژی ندارد و بیشتر دچار پف بدن، چاقی، افزایش اندازه و سنگینی می‌شود.

عوارض نوشیدن آب در حین غذا چیست؟

با نوشیدن آب همراه با غذا ممکن است شخص دچار نفخ، ریفلاکس، سنگینی پس از غذا خوردن و سنگینی‌ سر، دل‌پیچه،‌ اسهال و دفع غذا از سیستم گوارش به صورت هضم نشده؛ شود. گاهی نیز به دلیل اینکه روند هضم غذا به درستی انجام نمی‌شود و غذای معده به موقع تخلیه نمی‌شود، در فرد تهوع ایجاد می‌شود.

حتی اگر شخص تشنه شود، تا حد امکان باید جلوی تشنگی خود را بگیرد؛ یا ابتدا تشنگی خود را رفع کند و نیم ساعت بعد غذا بخورد یا تحمل کند. بعد از حداقل 1 تا 1.5 ساعت از غذا خوردن فرد می‌تواند آب بنوشد.

برای افرادی که معده‌های گرم دارند، گاهی اجازه داده می‌شود که بعد از غذا مقدار کمی آب خنک بنوشند تا معده آنها را متعادل کند که این هم در جهت تقویت هضم است.

در افرادی که معده‌های سرد یا رطوبتی دارند، عارضه آب خوردن همراه یا بلافاصله قبل و بعد از غذا به مراتب بیشتر است. اگر تشنگی به این افراد خیلی غلبه کند و بخواهند همراه یا بلافاصله بعد از غذا آب بنوشند، باید حجم آب خیلی کم و خنک باشد، چون آب خنک تشنگی را زودتر از بین می‌برد و باید جرعه جرعه و آهسته هم نوشیده شود. هر چه حجم آب بیشتر باشد، ضرر آن هم بیشتر است. نوشیدن آب حدود 2 ساعت بعد از غذا می‌تواند مفید باشد، زیرا به دفع فضولات ایجاد شده به دنبال عمل هضم از معده و روده کمک می‌کند.

آیا با آب خوردن در حین غذا لاغر می شویم؟ خرید آب قلیایی لوکساب

نوشیدن چه آبی بعد از غذا به هضم و لاغری کمک می کند؟

همه محققان و پزشکان اذعان دارند که آب فقط باید بعد از گذشت 2 ساعت از غذا خوردن نوشیده شود. در این صورت فرایند هضم بهتر صورت می گیرد و سرعت سوخت و ساز نیز افزایش پیدا می کند.

اما اگر آبی که بعد از غذا می نوشید دارای خاصیت قلیایی باشد، به طور شگفت آوری فرآیند هضم و سوخت وساز افزایش پیدا می کند که این امر باعث لاغری می شود. اگر می خواهید بدانید چگونه آب قلیایی به کاهش وزن کمک می کند ، مقاله تناسب اندام با آب قلیایی را حتما مطالعه کنید.

 

برچسب ها: فواید نوشیدن آب بعد از غذا فواید آب قلیایی بعد از غذا با آب قلیایی لاغر شویم خرید آب قلیایی آب قلیایی لوکساب آیا با آب خوردن در حین غذا لاغر می شویم؟ عوارض نوشیدن آب بعد از غذا عوارض نوشیدن آب قلیاییدیدگاه
دیدگاه شما :