فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

آب قلیایی چیست؟

آب قلیایی چیست؟ ممکن است شما ادعای بهداشتی مختلفی در مورد آب قلیایی داشته باشید و یا شنیده باشید. برخی می گویند آب قلیایی می تواند به کاهش روند پیری، تنظیم pH بدن شما و جلوگیری از بیماری های مزمن مانند سرطان کمک کند. اما دقیقا آب قلیایی چیست و به چه دلیل توجه همه در جامعه سلامت و عموم مردم به آن جلب شده است ؟

"قلیایی" در آب قلیایی به سطح PH آن اشاره دارد. سطح pH یک عدد است که میزان اسیدیته یا قلیایی ماده را در مقیاس 0 تا 14 اندازه گیری می کند. به عنوان مثال، چیزی با pH 1 بسیار اسیدی است و چیزی با pH 13 بسیار قلیایی خواهد بود.

آب قلیایی چیست؟ خرید آب قلیایی لوکساب

به چه آبی قلیایی می گویند ؟

آب قلیایی pH بالاتر از آب آشامیدنی معمولی دارد. به همین دلیل برخی از طرفداران آب قلیایی معتقدند که می تواند اسید را در بدن شما خنثی کند.

آب آشامیدنی معمولی به طور کلی دارای pH خنثی از 7 است. آب قلیایی معمولا دارای pH 8 یا 9 است. با این حال، PH به تنهایی برای افزودن قلیایی قابل توجهی به آب نیست.

آب قلیایی نیز باید حاوی مواد معدنی قلیایی و پتانسیل کاهش اکسایش منفی (ORP) باشد. ORP توانایی آب به عنوان یک پروتئین یا آنتی اکسیدان است. هرچه مقدار ORP منفی باشد، آنتی اکسید کننده تر آن است.

آیا واقعا آب قلیایی شفابخش است؟

آب قلیایی تا حدودی بحث برانگیز است بسیاری از متخصصان سلامت می گویند تحقیقات کافی برای حمایت از بسیاری از ادعاهای سلامتی توسط کاربران و فروشندگان وجود دارد. تفاوت در یافته های تحقیق ممکن است مربوط به انواع مطالعات آب قلیایی باشد.

به گفته کلینیک مایو، آب معمولی برای اکثر مردم بهتر است و مردم بهتر است با مشورت پزشک خود درمان با آب قلیایی را شروع کنند .با این حال، مطالعات متعددی وجود دارد که نشان می دهد آب قلیایی برای شرایط خاص مفید است.

به عنوان مثال، یک مطالعه در سال  2012 stud Trusted Source دریافت که آب آشامیدنی به طور طبیعی گازدار با قلیایی با pH 8.8 ممکن است به پپسین، یعنی آنزیم اصلی که موجب ریفلاکس اسید معده می شود، را غیرفعال کند.

مطالعه دیگری نشان داد که مصرف آب قلیایی یونیزه ممکن است برای افراد دارای فشار خون بالا، دیابت و کلسترول بالا مفید باشد.

یک مطالعه اخیر که شامل 100 نفر بود، پس از مصرف آب با pH بالا نسبت به آب معمولی پس از یک تمرین شدید، اختلاف قابل توجهی در ویسکوزیته کل خون داشت. ویسکوزیته اندازه گیری مستقیم این است که چگونه جریان خون به طور موثر از طریق عروق جریان می یابد.

کسانی که آب با pH بالا مصرف می کنند ویسکوزیته را با 6.3 درصد کاهش می دهد در مقایسه با 36.3 درصد با آب آشامیدنی استاندارد شده. این بدان معنی است که جریان خون با آب قلیایی موثرتر می شود. این می تواند تحویل اکسیژن را در سراسر بدن افزایش دهد.

با این حال، مطالعات بیشتر در مورد مطالعات کوچک مورد نیاز است. به طور خاص، برای پاسخگویی به ادعاهایی که توسط طرفداران آب قلیایی ارائه شده است، تحقیقات بیشتری لازم است.

نظر طرفداران آب قلیایی در مورد مزایای بهداشتی و سلامتی آن

آب قلیایی چیست؟ خرید آب قلیایی ایرانی

طرفداران آب قلیایی معتقدند مزایای بهداشتی این آب بسیار است. که شامل:

♦خواص ضد پیری (از طریق آنتی اکسیدان های مایع که سریع تر به بدن انسان جذب می شوند)

♦خواص پاکسازی کولون

♦بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن

♦هیدراتاسیون، سلامت پوست و دیگر ویژگی های سم زدایی

کاهش وزن

♦مقاومت سرطان

آنها همچنین استدلال می کنند که نوشیدنی هایی که به طور ذاتی اسیدی هستند، دارای ORP بسیار مثبتی هستند که منجر به بسیاری از مشکلات بهداشتی می شوند، در حالی که آب های قلیایی به طور کامل دارای آبهای یونیزه شده و قلیایی هستند. چای سبز غنی از آنتی اکسیدان ها است و دارای ORP کمی منفی است.

عوارض جانبی احتمالی و خطرات آب قلیایی

اگرچه آب آشامیدنی قلیایی مفید در نظر گرفته می شود، اما ممکن است عوارض جانبی منفی ایجاد کند.

برخی از عوارض جانبی منفی عبارتند از: کاهش اسیدیته طبیعی معده، که کمک می کند تا باکتری ها را از بین ببرد و سایر پاتوژن های نامطلوب را از ورود به جریان خون خود خارج کند.

علاوه بر این، افزایش کلی قلیائیت در بدن ممکن است باعث مسمومیت های دستگاه گوارش و سوزش پوست شود. بیش از حد قلیایی ممکن است pH طبیعی بدن را تحریک کند، که منجر به آلکالوز متابولیک می شود، که ممکن است علائم زیر را ایجاد کند:

•حالت تهوع

•استفراغ

•لرزش دست

•تحریک عضلانی

•سوزش در اندامها یا صورت

•گیجی

آلکالوز می تواند باعث کاهش کلسیم آزاد در بدن شود که می تواند سلامت استخوان ها را تحت تاثیر قرار دهد. با این حال، شایع ترین علت هیپوکلسمی از نوشیدن آب قلیایی نیست، بلکه از داشتن یک غده پاراتیرویید ضعیف است.

آب قلیایی طبیعی یا مصنوعی کدام بهتر است ؟

آب قلیایی چیست؟ خرید آب قلیایی استاندارد

آب که به طور طبیعی قلیایی است، زمانی اتفاق می افتد که آب مسیر بیشتر را از سنگ ها عبور می کند ،مانند چشمه ها و مواد معدنی را جذب می کند که سطح قلیایی آن را افزایش می دهد.

با این حال، بسیاری از افرادی که آب قلیایی را می خورند، آب قلیایی را دریافت می کنند که از طریق یک فرایند شیمیایی به نام الکترولیز است.

این روش از یک محصول به نام یونیزر برای افزایش pH آب معمولی استفاده می کند. سازندگان یونیزان می گویند که از الکتریسیته برای جداسازی مولکول ها در آب استفاده می شود که اسیدی یا بیشتر قلیایی هستند. آب اسیدی سپس تخلیه می شود.

با این حال، برخی از پزشکان و محققان می گویند این ادعاها از طریق تحقیقات با کیفیت پشتیبانی نمی شوند. کیفیت آب منبع اصلی قبل از یونیزاسیون برای اطمینان از اینکه آلاینده ها در آب آشامیدنی وجود ندارد، بسیار مهم است.

بعضی از دانشمندان توصیه می کنند با استفاده از اسمز معکوس برای آب مناسب قبل از اتصال یونیزاسیون قلیایی، که می تواند pH را افزایش دهد و مواد معدنی را اضافه کند.

یک مطالعه منتشر شده از سوی سازمان بهداشت جهانی Trusted Source، هشدار می دهد که در برابر آب آشامیدنی با مواد معدنی کم، که به واسطه اسمز معکوس، تقطیر و سایر روش ها (بدون کانی سازی اضافی) به طور منظم ایجاد می شود.

آب قلیایی را از کجا می توان تهیه کرد ؟

آب قلیایی چیست؟ شرکت تولید کننده آب قلیایی

آب قلیایی را می توان در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی و بهداشت مواد غذایی خریداری کرد. همچنین می توانید آنلاین آن را خریداری نمایید.

آب قلیایی لوکساب در بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ نیز به فروش می رسد.لازم به ذکر است آب قلیایی لوکساب اولین و تنها آب قلیایی در ایران است . در تولید آب قلیایی شرکت خوش نوشان مشرق زمین تمام استاندارد های جهانی رعایت شده و دستگاه های تولید آب قلیایی تمام وارداتی هستند.

آیا آب قلیایی ایمن است؟

مسئله ای که بسیاری از متخصصان بهداشت با آب قلیایی می کنند ایمنی آن نیست، بلکه ادعاهای سلامتی است که در مورد آن ساخته شده است.

اگر آب برای فیلتر کردن آلاینده ها، یونیزه شده و مجددا معدنی شده یا از منبع با کیفیت خریداری شده باشد، هیچ شواهدی برای نشان دادن محدودیت در میزان مصرف قلیایی آب در روز وجود ندارد.

نوشیدن آب قلیایی طبیعی به طور کلی ایمن است زیرا حاوی مواد معدنی طبیعی است.

با این حال، شما باید با احتیاط با آب قلیایی مصنوعی استفاده کنید، که احتمالا حاوی مواد معدنی کمتری نسبت به pH بالای آن می باشد و ممکن است حاوی آلاینده ها باشد. همچنین در نظر داشته باشید که نوشیدن آب قلیایی بیش از حد می تواند باعث کمبود مواد معدنی شود.

آب قلیایی چیست؟ آب قلیایی لوکساب

چرا آب آشامیدنی با سطح pH بالاتر برای شما بهتر است؟

دکتر تانیس فنتون، استاد راهنما در دانشگاه کالگری و تحلیلگر شواهد برای متخصصان تغذیه در کانادا، به من گفتند که ادعاهای بازاریابی در مورد آب قلیایی براساس یک ایده قدیمی به نام فرض اسید آسا مطرح شده است. این امر نشان می دهد که خوردن غذاهای خاص مانند گوشت، لبنیات و تخم مرغ باعث ایجاد چیزی به نام خاکستر اسید در بدن شما می شود که سطح اسید را افزایش می دهد و اثرات نامطلوب سلامت، از جمله پوکی استخوان را ایجاد می کند.

دانلود کامل مقاله آب قلیایی چیست ؟