سفارش تلفنی
09393710094

نظر ابوعلی سینا درباره آب قلیایی

12/تیر/1398 مقالات بدون دیدگاه

نظر ابوعلی سینا درباره آب قلیایی : ابوعلی سینا پزشک و دانشمند حاذق ایرانی که تمام کتاب هایش از جمله قانون به تمام زبان های دنیا ترجمه شده است ، معتقد بوده است زمانی که تعادل ph  بدن برهم می خورد زمینه ساز بروز بسیاری از بیماری ها در بدن می شود . ابوعلی سینا در بسیاری از نوشته های خود به نوشیدن آبی که دارای املاح معدنی باشد به میزان دو لیتر در روز اشاره کرده است . وی همچنین اشاره ای به چشمه آب زمزم در عربستان کرده که آن را آبی شفابخش می داند. آب چشمه زمزم عربستان دارای خاصیت قلیایی است به این دلیل بود که ابوعلی سینا نوشیدن آب این چشمه و سایر چشمه های جاری در طبیعت را عامل مهم در درمان همه بیماری ها از جمله سنگ کلیه می دانست .

در بخشی از کتاب ابوعلی سینا سنگ های کلیه را به چند دسته تقسیم کرده و مهمترین عامل به وجود آمدن آن را نوشیدن آب بدون املاح دانسته است . در این مطلب قصد داریم تا شما را با مزایای آب قلیایی در درمان سنگ کلیه آشنا کنیم و همینطور نظرات تمام پزشکان و ابوعلی سینا را درمورد آب قلیایی برای شما عنوان کنیم . با ما همراه باشید.

نظر ابوعلی سینا درباره آب قلیایی

درمان سنگ کلیه با آب قلیایی در طب سنتی

درمان سنگ کلیه در طب سنتی و پزشکی امروزه یکی از مهمترین مباحث بوده است و بررسی های صورت گرفته نشان داده است که در طب سنتی نیز استفاده از آب قلیایی و رژیم قلیایی در درمان سنگ کلیه مطرح بوده است.

طب سنتی ابوعلی سینا یکی از معتبرترین مراجع طب سنتی در جهان محسوب می شود و مهمترین کتاب آن، قانون، به زبان های مختلف جهان ترجمه شده و در دانشگاه های معتبر تدریس می گردد.
محققان دانشگاه بوعلی سینا همدان مطالعه ای جامع در زمینه درمان سنگ کلیه در طب سنتی و مقایسه آن با طب پزشکی امروز انجام داده اند.
نتایج این مطالعه حاکی از آن است که چه در طب سنتی و چه در علم پزشکی امروز نوشیدن روزانه 2 لیتر آب قلیایی غنی شده توصیه شده است.
زیرا نوشیدن آب قلیایی و معدنی موجب بهبود کارکرد کلیه گردیده و احتمال بروز سنگ کلیه را بسیار کاهش می دهد

نظر ابوعلی سینا درباره آب قلیایی

انواع سنگ کلیه از نظر علم رژیم درمانی

سنگ های کلیه در علم رژیم درمانی به دو دسته سنگ های اسیدی و قلیایی دسته بندی می شوند.
اغلب سنگ های شناخته شده نظیر اگزالات کلسیم، سیستئین و اسید اوریک، اسیدی بوده و برای درمان آنها باید از مواد غذایی قلیایی نظیر آب قلیایی غنی شده با کلسیم استفاده کرد.
پزشکان در سالهای قبل برای جلوگیری از این سنگ ها رژیم کم کلسیم را پیشنهاد می کردند که بسیار مضر بوده و باعث پوکی استخوان و عود مجدد سنگ می گردید.

ولی در طب سنتی و امروز برای پیشگیری از ایجاد سنگ های اگزالات کلسیم، سیستئین و اسید اوریک، قلیایی نمودن ادرار باید با مصرف رژیم غذایی غنی از میوه و سبزیجات، مصرف مکمل سیترات یا سیترات تجویز شده توسط پزشک، یا نوشیدن آب قلیایی صورت گیرد.
برای جلوگیری از تشکیل سنگ های قلیایی نظیر فسفات کلسیم و استروویت، نیز ادرار باید اسیدی شود؛ آب زغال اخته و بتائین می توانند pH ادرار را کاهش دهند

نظر ابوعلی سینا درباره آب قلیایی

تجویز ابوعلی سینا برای درمان سنگ کلیه با آب قلیایی

مطالعه ای پژوهشی در مجله طب سنتی تحت عنوان “بررسی فیزیولوژی تشکیل سنگ کلیه و راههای درمان سنگ کلیه در طب سنتی از دیدگاه طب ابوعلی سینا و طب امروز” منتشر شده است.
در این مطالعه استفاده از روش های مختلف و طب امروز مورد بررسی قرار گرفته است. امروزه در درمان حاد سنگ کلیه در کنار مایع درمانی و داروهای کنترل کننده درد، به طور روزافزونی از داروهای ضد اسپاسم، اورتروسکوپی و آزمایش های متابولیک استفاده می شود.
از دیدگاه ابوعلی سینا مادۀ اصلی عامل تشکیل سنگ در کلیه، غذاهای غلیظ، شیرینی های لزج، میوه های ترشمزه دیر هضم و میوه های تولید کننده خلط لزج است. درمان سنگ کلیه در طب سنتی ابوعلی سینا با دادن داروهای گیاهی ادرار آور که خاصیت قلیایی داشتند و سنگ شکن بوده است.
بنابراین تشخیص و درمان سنگ کلیه در طب سنتی ابوعلی سینا و پزشکی امروز هم سو و در یک راستا می باشند، ولی هر کدام به نوعی متفاوت.
به این صورت که درمان سنگ کلیه در طب سنتی ابن سینا با دادن داروهای ملین و رژیم های غذایی قلیایی خاص انجام شده و به کمک گیاهان دارویی ابتدا به پیشگیری از تشکیل سنگ و سپس به قلیایی یا اسیدی ساختن ادرار و دفع سنگ می پردازد.
ولی در طب جدید با استفاده از داروهای شیمایی و گاهی رژیم های غذایی خاص سنگ کلیه درمان می شود.

آب قلیایی لوکساب به عنوان یک تولید کننده آب قلیایی غنی شده با افزودن مقادیر کافی از هیدروژن ، کلسیم ، منیزیم ، آب را قلیایی کرده که برای سلامت کلیه، استخوان ها، دندان ها و عملکرد مغز مفید می‌باشد

نظر ابوعلی سینا درباره آب قلیایی

 

نظرات پزشکان برجسته دنیا درباره آب قلیایی

 

دکتر رابرت یانگ:

دکتر یانگ نویسنده کتاب معجزه pH

اگر کسی از من بپرسد، چه کاری برای سلامت خود انجام دهم بهتر است ؟ پاسخ ساده خواهد بود: شروع نوشیدن آب قلیایی.

 دکتر بن جان سون:

دکتر بن جان سون نویسنده بزرگ کتاب راز، دارای دکترای استئوپاتی، پزشک عمومی و جراحی

ایشان یکی از مدافعان اصلی آب یونیزه قلیایی است و آن را بخش اصلی و ضروری سلامت محسوب می کند. وی می گوید: آب قلیایی  دو مشکل بزرگ که باعث پیری و بیماری میشود را حل می کند: محیط اسیدی و رادیکالهای آزاد. آب قلیایی با بالا بردن pH خون و خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد به سلامتی شما کمک می کند. سوالی که اغلب پرسیده می شود این است که چه کسی باید آب قلیایی بنوشد؟ جواب ساده است، از بچه ها تا هشتاد ساله ها.

ری کروزیل:

دکتر کرزویل پزشک، نویسنده، تکنولوژیست و دانشمند

مصرف کردن آب سالم برای سم زدایی ترکیبات اسیدی بدن ضروری است و یکی از قدرتمندترین روش های درمانی روز دنیا بشمار می آید.

دکتر کروزیل ، دارای ۱۵ مدرک دانشگاهی و دارای گواهی نامه تشکر و تبریک از ۳ رئیس جمهور آمریکا می باشد. وی می گوید آب آلکالاین، فواید بسیاری زیادی دارد. مهمترین ویژگی آب قلیایی، پتانسیل اکسید و احیا  (ORP) این آب است، آب با پتانسیل احیا بالا، توانایی ویژه ای در خنثی کردن اکسیژن رادیکال های آزاد دارد. رادیکال های آزاد، مهمترین مولکول های تخریب کننده در بدن هستند که عامل اکسید کنندگی می باشند و در بیرونی ترین لایه خود الکترون کم دارند. رادیکال های آزاد عامل اصلی تخریب و بیماری در بدن می باشند. رادیکال های آزاد اکسیژن تهدید کننده طول عمر می باشد و باعث ایجاد بیماری قلبی، سکته و سرطان می باشد و شرایطی مانند سوزش سر دل، آرتریت، کاتاراکت و سایر بیماری های دیگر می گردد. رادیکال های آزاد می بایستی الکترون را از جایی دریافت کنند، بنابراین آنها الکترون را از هر مولکول که در دسترس باشد دریافت می کنند.

تخریب بافتی زمانی رخ می دهد که رادیکال آزاد، الکترون را از سلول های سالم می گیرد و اگر تخریب متوقف نشود ممکن است منجر به بیماری شود. برای مثال، اکسیداسیون کلسترول در دیواره عروق بوسیله رادیکال های آزاد، پاسخ سیستم ایمنی را هدف قرار می گیرد که نتیجه آن تصلب شرایین می باشد که عامل اصلی بیماری های قلبی است.

یون های منفی در آب قلیایی، منبع غنی از الکترون هایی است که می تواند دهنده الکترون به این رادیکال های آزاد در بدن باشد که آنها را خنثی کرده و روند تخریب بافت سالم را متوقف می کند. بطور ویژه، این یون ها دارای قدرتی هستند که در واکنش های شیمیایی برای خنثی کردن اکسیژن رادیکال های آزاد آب ضروری می باشد دیگر فواید آب قلیایی قابل شرب، جذب املاح می باشد. ما می دانیم که بدن ما جذب کافی املاح معدنی را ندارد و مجبور است املاح را از ذخایر بدن بگیرد که عمدتاً کلسیم از استخوان ها می باشد.

ثابت شده که تعداد بسیار زیادی از بیماری های مزمن در نتیجه اسیدی شدن بدن می باشد. ما همچنین می دانیم که بدن تمایل دارد که اسیدی شود و دلیل آن عادات غذایی مدون، عوض شدن سبک زندگی و فرآیند پیر شدن است. با نوشیدن آب قلیایی با ORP منفی بالا، می توانید اسیدی شدن بدنتان را مغلوب کرده، سرعت جذب مواد مغذی را افزایش دهید.

pH خون معمولا در محدوده ۷.۳۵ تا ۷.۴۵ ثابت است. بدن pH خون را بوسیله مواد قلیایی از قبیل بی کربنات ثابت نگه می دارد. عمدتاً بی کربنات، برای خنثی کردن مایعات اسیدی ( از قبیل کولا، که pH حدود ۲.۵ دارد) و سایر ترکیبات اسیدی دیگر استفاده می شود. نوشیدن آب قلیایی، کمک می کند تا میزان فعالیت کلیه برای خنثی کردن افزایش یابد و برای سم زدایی طبیعی سموم بدن مورد نیاز است

نظر ابوعلی سینا درباره آب قلیایی

پروفسور واناتابه:

آب قلیایی و آنتی اکسیدان ، ساختار بدن را بهبود بخشیده و باعث درمان مؤثر بسیاری از بیماری ها می شود.

دکتر واناتابه ، بر روی بیماری امراض زنان مطالعه می کند، و فواید آب یونیزه قلیایی را برای این بیماران مطرح کرده است. فواید استفاده از آب حاوی آنتی اکسیدان در بیماران زنان بسیار ثابت شده است و دلیل اصلی خواص سلامت بخش آب قلیایی این است که این آب می تواند سموم را خنثی کند.

وقتی آب قلیایی حاوی آنتی اکسیدان برای افراد مبتلا به پره الکامپسی توکسمی (فشار خون بالای دوران بارداری) تجویز شد، نتایج بسیار مهمی مشاهده شد. در طول دراز مدت مصرف آب قلیایی توسط افراد مبتلا به پره الکاپسی توکسیا، دریافتم که در زنان مبتلا به پره الکامپسی، متوسط هوش نوزادان در این گروه با مصرف آب افزایش یافته است.

دکتر پگی پارکر:

با آب قلیایی اکسیداسیون غشای سلول، مهار می شود.

دکتر پارکر پزشک طب سنتی  در واشنگتن است، بعد از دریافت مدرک طب طبیعی تحصیل خود را در رشته  فوق دکترا در رشته بیولوژیک پزشکی از PBNN در سوئد ادامه داد. وی می گوید دلیل اصلی توانایی آب درمانی، تعدیل نسبت اسیدی-قلیایی با مایعات بدن و نسبت اکسیداسیون در بافت بدن (ORP) است، زیرا هدایت رسانایی دیواره غشای سلولی از طریق املاح و این فاکتورها تأمین می گردد و روی سلامت بدن اثر می گذارد. دکتر پارکر از ژانویه ۲۰۰۵ به تحقیق در مورد آب قلیایی پرداخت و علاقه اولیه ایشان در مورد اثرات این آب در درمان بیماری ها بود. ایشان تحقیقات و آزمایشات گسترده ای را بر روی آب قلیایی و اثرات آن بر روی سلامتی انجام داده است.

دکتر پارکر بیان می کند :بعنوان یک پزشک بیولوژیک، من حدود یک دهه سطوح اکسیدان را در مایعات بدن با استفاده ازدستگاه آنالیز مایعات بدن اندازه گرفتم. براساس نسبت اکسیداسیون در این مایعات، سن طبیعی بدن محاسبه می شود، برای بیشتر مردم، این سن بیولوژیکی معمولاً ۵۰-۲۰ سال پیرتر از سن تقویمی خود بود. در حالیکه این سن بیولوژیکی بدن ماست که طول عمر را مشخص می کند، این عدد بسیار قابل اهمیت است. بیش از ۳ سال آزمایش و تحقیق بر روی بدن، اثرات سلامت بخش آب قلیایی را بخوبی نشان داده است.

وقتی دیواره سلولی بدن ما اکسید می شود، بدن مقاوم شده و از آبرسانی به بدن جلوگیری می کند. پتانسیل اکسید و احیا (ORP) منفی، با اکسیداسیون دیواره سلولی مقابله کرده، آبرسانی را بیشتر و بهتر کرده و متابولیسم سلولی برای سلامتی بدن براحتی انجام می شود

نظر ابوعلی سینا درباره آب قلیایی.

دکتر سوزان لارک:

پزشک، نویسنده

عملکرد زیاد و سلامت مناسب، به توانایی بدن در حفظ تعادل pH بدن بستگی دارد. نوشیدن ۴ تا ۶ لیوان آب قلیایی در روز به خنثی کردن محیط اسیدی و بافری کردن مجدد بدن کمک می کند. آب قلیایی، بهتر است در شرایطی که بدن اسیدی می شود مانند سرما خوردگی، آنفولانزا، برونشیت و یا غیره استفاده شود. آب قلیایی مانند ویتامین C و E و بتاکاروتن، بدلیل داشتن ذخایر بالای الکترون های آزاد بعنوان آنتی اکسیدان عمل می کند. این فرآیند به بدن کمک می کند تا با بیماری قلبی، سکته ها، نقص سیستم ایمنی، و سایر بیماری های دیگر مقابله کند.

دکتر شری راجرز:

پزشک، نویسنده

آب قلیایی بدن را از تجمع اسید نجات می دهد.

بعد از ارزیابی نتایج بدست آمده بر روی افراد، من متقاعد شدم که سمیت مواد اسیدی تجمع یافته، عامل اولیه بیماری های پیشرونده است.

دکتر هیدامیتسو هایاشی:

PHD، رئیس انستیتو آب توکیو

آب شهری کلردار با مواد شیمیایی غیر بیولوژیکی آلوده می شود، گاهی اوقات این آب را بدلیل آلودگی زیاد، آب راکد یا مرده می نامند. آب قلیایی با داشتن pH قلیایی محیط لازم و ضروری برای رشد باکتری و انگل را از بین می برد.

 

 

برچسب ها: آب معدنی قلیایی تولید کننده آب قلیایی آب غنی شده قلیایی تجویز ابوعلی سینا برای درمان سنگ کلیه با آب قلیایی آب قلیایی لوکساب آب قلیایی غنی شده با کلسیم انواع سنگ کلیه از نظر علم رژیم درمانی درمان سنگ کلیه با آب قلیایی در طب سنتی خرید آب قلیایی آب قلیایی نظر ابوعلی سینا درباره آب قلیاییدیدگاه
دیدگاه شما :