سفارش تلفنی
09393710094

ساختار آب آشامیدنی که می نوشیم چگونه است؟

25/تیر/1398 مقالات بدون دیدگاه

ساختار آب آشامیدنی که می نوشیم چگونه است؟ آب با فرمول شیمیایی H2O برای بدن ضروری است. زیرا 75 درصد وزن بدن هر شخص با توجه به سنی که دارد از این ماده تشکیل شده. آب تمام مواد مغذی مورد نیاز بافت های گوناگون بدن را جا به جا کرده و کمک می کند تا بدن یک تعادل مناسبی از آب و نمک داشته باشد و حتی از کلیه بافت ها و استخوان های بدن هم محافظت می کند.

اگر شما به جای استفاده از آب تصفیه شده از آب چاه استفاده می کنید، باید بدانید که میزان آفت کش ها، مواد آلی شیمیایی و فلزات سنگین آب چاه بایستی تست شود. زیرا بسیاری از مشکلات امروزی از قبیل سردرد، اسهال و خستگی های بشر می تواند از آب های ناسالم باشد

ساختار آب آشامیدنی که می نوشیم چگونه است؟.

مواد تشکیل دهنده آب کدامند؟

فلوراید

فلوراید یکی از آنیون های موجود در خاک و آب می باشد که بیشترین فلوراید مورد نیاز بدن از طریق آب آشامیدنی تامین می شود. این ماده از پوسیدگی دندانهای شما جلوگیری می کند و در دو سوم آب عمومی تصفیه شده مورد استفاده قرار می گیرد.

نمک

نمک اگر کم باشد برای بدن خوبه و جالبه بدانید آبی که می نوشید شامل مقدار اندکی نمکه. اما علاوه بر آب نمک در غذاهای ما هم وجود داره که اگر متوجه فشار خون بالا و یا دیابت شدید علاوه بر بررسی میزان نمک غذاهاتون، نمک موجود در آب شیر و بطری ها رو هم چک کنید.

ساختار آب آشامیدنی که می نوشیم چگونه است؟

آرسنیک

قطعا درباره آرسنیک چیزهای خوبی نشنیده اید اما باید بدونید که در آب مصرفی میزان اندکی از این ماده شیمیایی طبیعی وجود داره که در تصفیه خانه های محلی این مقدار مورد آزمایش قرار می گیره. اما کسانی که از آب چا ها استفاده می کنند باید مراقب مقادیر بالای این ماده شیمیایی باشند زیرا سطوح بالا منجر به بیماری قلبی، دیابت، سرطان و عملکرد پایین مغز در کودکان می شود.

سرب از دیگر مواد تشکیل دهنده آب

سرب توسط تصفیه خانه ها قابل کنترل نیست زیرا اغلب از لوله های قدیمی منازل منتشر می شه و تنها راه فیلتر کردن آن استفاده از سیستم های تصفیه خانگی است که قبل از باز کردن شیر آب می تونه این ماده رو فیلتر کنه. اگر سرب موجود در آب شرب خود را مورد آزمایش قرار ندهید می تونه مشکلات جدی سلامتی رو هم برای کودکان و هم بزرگسالان بوجود بیاره.

ساختار آب آشامیدنی که می نوشیم چگونه است؟

کلر

در سیستم های تصفیه خانه عمومی از کلر به منظور از بین بردن میکروب ها استفاده می شه. از این ماده به میزان بسیار کمی استفاده می شه اما گاهی اوقات شما بو و طعم کلر رو حس می کنید.

اما اگر در پی آن هستید که از آب آشامیدنی که می نوشید سلامتی نصیب شما شود و در ازای نوشیدن هر لیوان آب از بیماری های فاصله بگیرید . برخی از امراض درون بدنتان درمان شود، ما به شما نوشیدن آب قلیایی را پیشنهاد می کنیم. برای اطلاع از مزایای آب قلیایی حتما به صفحه مقالات ما در این وبسایت مراجعه کنید.

 

برچسب ها: آب آشامیدنی قلیایی آب آشامیدنی بدون نیتریت آب آشامیدنی بدون نیترات آب آشامیدنی سالم خرید آب آشامیدنی ساختار آب آشامیدنی ساختار آب آشامیدنی که می نوشیم چگونه است؟دیدگاه
دیدگاه شما :