سفارش تلفنی
09393710094

از بین بردن سنگ های کلسیمی کلیه با آب آلکالین

26/خرداد/1398 مقالات بدون دیدگاه

از بین بردن سنگ اگزالات کلسیم کلیه با آب آلکالین : اکثر سنگ های کلیه در اثر مصرف غذا های اسیدی به وجود می آیند . نوع این سنگ ها اسیدی است و طبیعتا با قرار گرفتن بدن در حالت قلیایی این سنگ ها به وجود نمی آیند و یا از بین می روند.سنگ های کلیوی نظیر سنگ های اسید اوریکی، سیستئینی و اگزالات کلسیمی اسیدی هستند و مصرف آب قلیایی در بهبود عوارض این سنگ ها موثر است.

از دیرباز شنیده ایم که آب نقش بسزایی در درمان سنگ کلیه و بیماری های کلیوی دارد . اما آب چگونه می تواند بیماری های کلیوی را درمان کند؟ در یک مطالعه بر روی افراد مبتلا به سنگ کلیه دیده شد، افرادی که روزانه بیش از ۲ لیتر مایعات نوشیدند، نسبت به آنهایی که ۱ لیتر مایعات نوشیدند، ۲۷% عود مجدد کمتری داشتند و در مطالعه ی دیگری دیده شد، که بروز سنگ کلیه در افرادی که روزانه بیش از ۲/۵ لیتر مایعات می نوشیدند، ۳۸% کمتر از آنهایی بود که روزانه ۱/۴ لیتر مایعات می نوشیدند.بهبود سنگ کلیه با آب قلیایی از بهترین روش های کمک درمانی محسوب می گردد

.

درمان سنگ های اگزالات کلسیم با آب قلیایی

از آنجایی که آب قلیایی حاوی کلسیم است و آب غنی شده ای محسوب می شود ، پس طبیعتا این آب می تواند در درمان سنگ های کلسیمی موثر واقع شود.

اولین و مهمترین جزء درمان تغذیه ای این بیماران، مصرف فراوان آب است. برخلاف گذشته که میزان کلسیم مصرفی کاهش داده می شد، لازم است این بیماران روزانه بیش از ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم مصرف کنند که از منابع خوب کلسیم شیر کم چرب ، ماست ، پنیر و کلم بروکلی است. درحقیقت مصرف رژیم غذایی حاوی کلسیم خیلی کم، سبب دفع ادراری اگزالات می شود که در افراد مستعد، احتمال بروز سنگ کلیه را افزایش می دهد. با مصرف کلسیم فراوان ، کلسیم بیشتری در روده در دسترس است، که با اگزالات ترکیب و آن را به صورت غیر محلول درمی آورد که بدین طریق اگزالات از روده جذب نمی شود.

پس گنجاندن آب قلیایی غنی از کلسیم در رژیم غذایی این بیماران بسیار موثر است .

درمان سنگ های اسید اوریکی با آب قلیایی

بیماران مبتلا به سنگ های اسید اوریکی باید آب زیادی مصرف کنند و لازم است با تجویز رژیم غذایی با باقیمانده ی قلیایی، PH ادرار آنها را کمی افزایش داد تا به ۵/۶-۶ برسد. در صورتی که افزایش اسید اوریک شدید باشد، باید پروتئین تنها در محدوده ی توصیه شده ی RDA مصرف شود و مصرف منابع غذایی حاوی پورین از جمله گوشت ها، عصاره ی گوشت، حبوبات و سایر منابع باید کاهش یابد. پس تنظیم PH خون می تواند روند درمان سنگ های اسید ارویکی بهبود بخشد . مصرف آب قلیایی لوکساب با PH بالا می تواند درمان سنگ کلیه را تسریع بخشد.

درمان سنگ های سیستئینی با آب یونیزه قلیایی

این بیماران باید آب بیشتر از ۴ لیتر در روز بنوشند. اغلب لازم است در طول شب نیز بیدار شده و آب بنوشند. رژیم غذایی با باقیمانده ی قلیایی ، برای افزایش PH ادرار تا ۵/۷ لازم است. به علاوه برای آنها رژیم غذایی حاوی سیستئین، متیونین و سیستئین کم توصیه می شود. اگر با این موارد سنگ کنترل نشود، پنی سیلامین هم تجویز می شود که اثرات جانبی زیادی دارد.

در مجموع، به همه افراد سالم، به خصوص، افراد مستعد بروز سنگ کلیه توصیه می شود، در طول روز به مقدار کافی آب و مایعات مصرف نمایند. افراد مبتلا به سنگ های کلیه نیز حتماً حداقل ۲ لیتر آب در طول روز بنوشند .

 

 

برچسب ها: آلکالین واتر آب هیدروژنه خرید آب قلیایی خرید آب یونیزه قلیایی درمان سنگ صفرا با آب قلیایی درمان دیابت با آب قلیایی درمان بیماری کبد با آب قلیایی درمان سنگ های کلسیمی آب قلیایی حاوی منیزیم آب قلیایی حاوی کلسیم درمان بیماری ها با آب قلیایی درمان سنگ کلیه با آب قلیایی درمان بیماری های کلیه با آب قلیایی درمان سنگ های سیستئینی با آب یونیزه قلیایی درمان سنگ های اسید اوریکی با آب قلیایی از بین بردن سنگ اگزالات کلسیم کلیه با آب آلکالین درمان سنگ های اگزالات کلسیم با آب قلیایی آب غنی از هیدروژندیدگاه
دیدگاه شما :