سفارش تلفنی
09393710094

آیا آب قلیایی واقعا سالم است یا ساختگیه !؟

20/مرداد/1400 مقالات بدون دیدگاه

آیا آب قلیایی واقعا سالم است یا ساختگیه !؟ بسیاری از متخصصان طب سنتی  می گویند آب قلیایی سالم ترین نوع آب است و ادعا می کنند که پیری را کند می کند ، انرژی را افزایش می دهد ، به مشکلات باروری کمک می کند ، سطح ph بدن شما را تنظیم می کند و از سرطان جلوگیری می کند .

بنابراین ، آیا آن ها واقعی هستند؟

ابتدا آب معمولی که می نوشیم را در نظر بگیریم . نوشیدن حداقل هشت لیوان آب در روز برای سلامت کلی ما بسیار مهم است . بیش از 50 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و هیدراته نگه داشتن بدن برای هرگونه عملکرد بدن ضروری است .

در حقیقت ، آب حتی یک نوشیدنی معجزه آسا است . همچنین بدون کالری است!

ما واقعاً خوش شانس هستیم که به آب آشامیدنی تمیز دسترسی داریم . به گزارش Water. Org ،تقریبا 750 میلیون نفر در جهان به آب آشامیدنی دسترسی ندارد ، که این یعنی از هر 9 نفر یک نفر نمی تواند آب مورد نیاز خود را تامین کند . اول از همه ، ما باید قدردان باشیم که به آب تمیز دسترسی داریم .

آب قلیایی چطور ؟ آیا بهتر از آب معمولی است ؟ اجازه بدید بررسی کنیم ...

ارزش ph چیست ؟

برخی از شما ممکن است از کلاس شیمی به خاطر داشته باشید که پی هاش معیار سطح اسید یا قلیایی بودن  هر ماده است . مقیاس پی هاش (هیدروژن بالقوه) از صفر تا 14 است و 7 به معنی خنثی است . مایعات با پی هاش 1 بسیار اسیدی هستند و مایعات با پی هاش 13 بسیار قلیایی هستند .

همان طور که حدس زده اید ، مقدار پی هاش آب خالص برابر با 7 است .

آب قلیایی ، که آب یونیزه نیز نامیده می شود ، ph بالاتری نسبت به آب معمولی دارد - معمولاً بین 7 تا  9.5

آیا آب قلیایی واقعا سالم است یا ساختگیه !؟

ویژگی آب قلیایی چیست؟

از لحاظ نظری ، طرفداران آب قلیایی معتقدند این آب بدن ما را کمتر اسیدی می کند . بسیاری از مردم تصور می کنند که رژیم غذایی استاندارد آمریکایی( اس ای دی )  باعث اسیدوز می شود .

خون انسان دارای پی هاش حدود 7.4 است کمی قلیایی است . برای بدن ما ضروری است که پی هاش خود را در این محدوده نگه داریم . حتی یک نوسان کوچک 0.5 در پی هاش خون ما خطرات جدی برای سلامتی ایجاد می کند ، اما ph اندام ها در بقیه بدن متغیر است . در معده ی شما که کار هضم را انجام می دهد پی هاش 1.5 تا 3.5  است . یعنی در محدوده ی اسیدی است .TUMS  و دیگر آنتی اسید ها حاوی یون های قلیایی هستند که می توانند اسیدیته  را کاهش داده و اسید معده معده را خنثی کنند .

طرفداران طب سنتی مانند مرکز بودویگ اسپانیا معتقدند که بدن ما باید در پی هاش 7.4 نگه داشته شود تا سالم باشد و با سرطان مبارزه کند . وب سایت این مرکز می گوید: "اگر استخر دارید ، باید پی هاش آب را به طور مرتب بررسی کرده و مواد شیمیایی مختلفی به آن اضافه کنید تا خنثی بماند ." "بدن ما را به عنوان یک استخر در نظر بگیرید زیرا 80٪ آب هستیم . برای سالم بودن ph ما باید در سطح خنثی 7.4 نگه داشته شود .

مرکز بودویگ در اسپانیا تصور می کند که داشتن بیش از حد اسید در بدن کل سیستم شما را تضعیف می کند . بر اساس این رویکرد ، بدن شما باید مواد معدنی را از دندان ها ، استخوان ها و سایر اندام های شما بگیرد تا اسید اضافی را خنثی کند . اسید اضافی می تواند باعث اسیدوز ، اسهال ، پوکی استخوان ، اضطراب ، بیماری های روماتیسمی و آسیب به سیستم ایمنی شود . اسیدوز بهبود و تکثیر سلول ها را کند می کند ، بنابراین باعث ایجاد سرطان می شود .

 1989 در "مطالعه ای که در آگوست Perspectives in Cancer Research منتشر شد نشان داد که بافت های تومور اسیدی تر از بافت های طبیعی هستند .

اما آیا آب قلیایی می تواند به بیماری های دیگر کمک کند؟

تحقیقات منتشر شده در مجله پزشکی پیشگیرانه شانگهای در سال 2001 نشان می دهد که نوشیدن آب قلیایی به مدت 3-6 ماه فشار خون ، قند خون و کلسترول را کاهش می دهد .

مطالعه دیگری نشان می دهد که آب با پی هاش 8.8 اسید معده را خنثی می کند و در درمان رفلاکس موثر خواهد بود .

بین سالهای 1988 تا 2004 ، آب آشامیدنی برخی از مناطق روستایی فرانسه دارای میزان بالای سیلیس بود . محققان وضعیت سلامتی 3777 نفر را که در این زمان در این منطقه زندگی می کردند بررسی کردند .مطالعه ای که در مجله American Epidemiology در سال 2009 منتشر شد نشان می دهد که میزان بالای سیلیس در آب خطر زوال عقل و سایر اختلالات روانی را در این افراد کاهش می دهد .

آیا آب قلیایی واقعا سالم است یا ساختگیه !؟

آیا در آب قلیایی ضرری وجود دارد؟

به یاد داشته باشید که قلیایی شدن بدن شما همیشه چیز خوبی نیست . به عنوان مثال ، در افراد مبتلا به بیماری کلیوی ، مواد معدنی موجود در آب قلیایی ممکن است در بدن آنها تجمع یابد . همچنین نوشیدن مقدار زیادی آب قلیایی می تواند پی هاش طبیعی بدن را مختل کند . این می تواند باعث ایجاد وضعیتی به نام آلکالوز متابولیک شود که می تواند باعث تهوع ، استفراغ ، لرزش دست ، لرزش ماهیچه ها ، سوزن سوزن شدن صورت ، دست ها یا پاها شود .

نتیجه
درست است که آب قلیایی در برخی شرایط مانند رفلاکس برای سلامتی شما مفید است.
اگر مشکلات کلیوی ندارید ، می توانید آب قلیایی بنوشید .
مهمترین نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است ؛ قلیایی یا معمولی ، به خودتان لطف کنید و مقدار زیادی آب بنوشید .

به همین دلیل توصیه می کنم که برای حفظ سلامت خود از یک مارک خوب و مطمئن این آب را تهیه کنید . خرید آب قلیایی لوکساب مطمئن ترین راه برای مصرف آب قلیایی سالم و استاندارد است.

منبع :

https://www.aysetolga.com/alkali-su-gercekten-saglikli-mi-yoksa-uydurmaca-mi

برچسب ها: آیا آب قلیایی واقعا سالم است یا ساختگیهدیدگاه
دیدگاه شما :