سفارش تلفنی
09393710094

آب های زیر زمینی آبی با املاح مفید

18/دی/1398 مقالات بدون دیدگاه

آب های زیر زمینی آبی با املاح مفید:منابع آب های زیر زمینی با املاح مفید  قابل برداشت جهان به دو قسمت  تقسیم می شود .آب‌های زیر زمینی و آب‌های سطحی ، آب زیرزمینی (Groundwater) آبی است که در زیر سطح زمین ذخیره شده است. گاهی صدها سال طول می‌کشد تا مخزن‌های آب زیر زمینی تشکیل شوند. اکثر اوقات، آب‌های زیر زمینی سال‌ها و حتی قرن‌ها قبل از مصرف دست‌نخورده باقی می‌مانند.که میتوانیم در صورت استراخ این آبها را برای آب آشامیدنی با املاح مفید استفاده کنیم .

لایه های زیر سطحی زمین به چند قسمت تقسیم میشوند در آب های زیر زمینی؟

 دو قسمت :غیراشباع و اشباع تقسیم‌بندی می‌شوند.

قسمت اشباع که در آن ناحیه خلل و فرج حاوی آب‌های زیر زمینی است.

راه‌های مختلف جهت برداشت آب‌های زیر زمینی؟

آب‌های زیرزمینی از بارش‌های سطحی و نفوذ آن‌ها در زمین ایجاد می‌شوند. راه‌های مختلفی جهت برداشت آب‌های زیر زمینی وجود دارد که عبارت‌اند از روش‌های طبیعی و مصنوعی.

1-طبیعی آن شامل چشمه‌ها

2- مصنوعی شامل چاه‌ها و قنات‌ها می‌شود.

سفره آب چیست؟

سفره آب به لایه یا منطقه قابل نفوذی در زیر سطح زمین گفته می‌شود که آب در آن می‌تواند جریان یابد. سفره آب همچنین باید قابلیت آبدهی خوبی داشته‌باشد.

منشا اصلی آب زیرزمینی و آب معدنی چیست؟

سطح فوقانی سفره آب، یا سطح ایستایی همواره افقی نیست و به‌طور طبیعی از منطقه تغذیه آن، یعنی محل و منطقه‌ای که آب زیرزمینی را تامین می‌کند، به طرف محل تخلیه دارای شیب است. بطور کلی شکل سطح استیابی غالبا از شکل سطح زمین پیروی می‌کند.

ولی برآمدگیهای آن هموارتر است. بنابراین ایستایی در نواحی پست در نزدیک سطح زمین و در تپه‌ها و کوه‌ها در عمق زیادتر قرار دارد. منشا اصلی آب زیرزمینی بارش است.

آب باران ممکن است مستقیما به زمین نفوذ کند یا آنکه ابتدا به صورت رودخانه جریان یافته، یا به‌صورت آب ساکن و دریاچه درآمده و بعد به تدریج وارد زمین می شود.

آب جوی چیست؟

قسمتی از آبهای زیرزمینی بر اثر ذوب برف و یخ موجود در سطح و نفوذ طبیعی آب حاصل به داخل زمین تامین می‌شود. به کلیه آبهای فوق اصطلاحا «آب جوی» گفته می‌شود.آب جوی پس از ورود به زمین، فضاها و منافذ موجود در خاک را اشغال می‌کند. منافذ موجود در خاک اغلب کوچک و در ارتباط با هم‌اند. در سنگها، درزها و شکستگیهایی وجود دارد که فضاهای لازم را برای آب زیرزمینی به‌وجود می‌آورد.

آب محبوس یا آب فسیل چیست؟

گاهی در بعضی از سنگها فضاهای خالی بزرگی یافت می شود. در پاره‌ای از سنگها منافذ سنگ ممکن است باهم ارتباط نداشته ‌باشند و در نتیجه آب در درون سنگ قادر به حرکت نباشد. قسمتی از آب زیرزمینی که از زمان تشکیل رسوبات در آنها به تله افتاده‌اند «آب محبوس» یا «آب فسیل» نامیده می‌شود.

آب جوان چیست؟

بخش ناچیزی از آبهای زیرزمینی نیز ممکن است بر اثر فرآیندهای درونی و از ماگمای در حال سردشدن حاصل شده ‌باشد. این آبها چون برای اول بار وارد چرخه طبیعی آب می‌شود «آب جوان» نام دارند.

آب‌های زیر زمینی، مخزن‌های آب طبیعی

آب‌های زیر زمینی، مخزن‌های آب طبیعی می باشند که نیاز به سرمایه‌گذاری ندارند و خود پالایش هستند. تبخیر در آن‌ها صورت نمی‌گیرد، آسیب‌پذیری کمی دارند و منابع مطمئن تری نسبت به آب‌های سطحی هستند. امکان استفاده از این آب‌ها در سال‌های خشک‌سالی وجود دارد.

در آزمایشگاه  منبع آب مورد آزمایش قرار میگیرد تا مواد مفید و مضر آن مشخص شود و در صورت وجود مواد مضر این گونه املاح از بین میروند و بعد وارد پروسه بسته بندی و ادامه مراحل میشود

اما اگر در پی آن هستید که از آب آشامیدنی که می نوشید سلامتی نصیب شما شود و در ازای نوشیدن هر لیوان آب از بیماری های فاصله بگیرید . برخی از امراض درون بدنتان درمان شود، ما به شما نوشیدن آب قلیایی را پیشنهاد می کنیم. برای اطلاع از مزایای آب قلیایی حتما به صفحه مقالات ما در این وبسایت مراجعه کنید.

 

سفارش آنلاین لوکساب آب قلیایی نشاط بخش 
به سبد خرید خود آب قلیایی لوکساب را اضافه کنید .

برچسب ها: آب های زیر زمینی آبی با املاح مفید آب‌های زیر زمینی، مخزن‌های آب طبیعی آب جوان چیست؟ آب محبوس یا آب فسیل چیست؟ منشا اصلی آب زیرزمینی و آب معدنی چیست؟ آب جوی چیست؟ آب های زیر زمینی و مصرف آب آشامیدنیدیدگاه
دیدگاه شما :