سفارش تلفنی
09393710094

آب به عنوان مایه حیات چه اهمیتی در زندگی ما دارد؟

22/دی/1398 مقالات بدون دیدگاه

 آب به عنوان مایه حیات چه اهمیتی در زندگی ما دارد؟ آب ، این مایه حیاتی که شاید خیلی از ما هنوز در مصرف آن صرف جویی نمی کنیم متشکل از چیست؟ چرا انقدر اهمیت دارئ؟ آبی که شما به راحتی با آن دوش می گیرید و یا می نوشید در بسیاری از  جاهای دنیا قابل دسترس نیست و در حدود ۲ میلیارد نفر هستند که در حسرت آب سالم بوده و آب مصرفی آنها حاوی سرب، حشرات، زباله، جیوه و فاضلاب می باشد.

آب با فرمول شیمیایی H2O برای بدن ضروری میباشد زیرا ۷۵ درصد وزن بدن هر شخص با توجه به سنی که دارد از این ماده تشکیل شده است. آب  آشامیدنی سالم تمام مواد مغذی مورد نیاز بافت های گوناگون بدن را جا به جا کرده و کمک می کند تا بدن یک تعادل مناسبی از آب و نمک داشته باشد و حتی از کلیه بافت ها و استخوان های بدن هم محافظت می کند.

آب چه نوع ماده ای است؟

آب (Water) نوعی ماده مرکب است.

آب از چند عنصر ساخته تشکیل شده است؟

از دو عنصر اکسیژن و هیدروژن 

چرا آب را جزو دسته مخلوط‌ها طبقه‌بندی نمی‌کنند؟

چون خواص آب نه به خواص هیدروژن شبیه است و نه به خواص اکسیژن.

از ترکیب چه موکلول های آب بوجود می آید؟

از ترکیب دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن، یک مولکول آب بوجود می‌آید.

یک  قطره آب دارای چه تعداد مولکول است؟

یک قطره آب دارای تعداد بی شماری مولکول آب می‌باشد. آب مایه حیات و فراوان‌ترین مادهٔ مرکب بر روی سطح کره زمین و بستر اولیه حیات به شکلی که امروزه می‌شناسیم. بیش از ۷۵٪ جرم یک انسان از آب تشکیل شده‌است .

آب به عنوان مایه حیات چه اهمیتی در زندگی ما دارد؟ آب قلیایی

چند در صد اب های کره زمین شیرین وقابل شرب هستند؟

و نیز بیش از ۷۰٪ سطح کره زمین را آب پوشانده‌ است (نزدیک به ۳۶۰ میلیون از ۵۱۰ میلیون کیلومتر مربع) با وجود این حجم عظیم آب تنها دو درصد از آبهای کره زمین شیرین و قابل شرب است و باقی آن به علت محلول بودن انواع نمک‌ها خصوصا نمک طعام غیر قابل استفاده‌است. از همین دو درصد آب شیرین بیش از ۹۰ درصد به صورت منجمد در دو قطب زمین و دور از دسترس بشر واقع شده‌است.

آیا مولکولهای آب دارای ناحیه مثبت ومنفی هستند؟

هر مولکول آب دارای یک ناحیه مثبت و یک ناحیه منفی است که این دو ناحیه در دو طرف مولکول آب واقع شده‌اند.

شیمیدان ها به چه نتیجه ای رسیده اند؟

شیمیدان‌ها با کمک شواهد به این نتیجه رسیده‌اند که مولکول آب شکل خطی ندارد، یعنی به این صورت نیست که دو اتم هیدروژن بصورت خطی در دو طرف یک اتم اکسیژن قرار گرفته باشند (HــOــH). بلکه مولکول آب حالت خمیده ای دارد که اتم های هیدروژن در سر مثبت مولکول و اتم های اکسیژن در سر منفی مولکول آب تجمع پیدا نموده اند. آب در ۴ درجه سانتی گراد (دقیقاً ۳/۹۸ درجهٔ سانتی‌گراد) بیشترین چگالی یعنی ۱ گرم بر سانتیمتر مکعب را دارد، که این مسئله از لحاظ علمی بسیار جالب است و یک استثنا به‌شمار می‌آید.

چرا مولکول آب یه دو قطبی به شمار می آید ؟

با آن که مولکول آب دارای بار الکتریکی نیست، اما یک «دوقطبی الکتریکی» (Electric Dipole) به‌شمار می‌آید. همین قطبی بودن مولکول‌های آب موجب شده تا نیروی جاذبهٔ میان مولکول‌های آن، از نیروی جاذبهٔ میان مولکول‌های دیگر حلال‌ها بیشتر باشد.

آب را به چه حالت های میتوان یافت؟

آب را می توان در رودها، دریاچه ها، چشمه ها، چاه ها، اقیانوس، دریاها و…

به سه حالت جامد، مایع و گاز یافت.

آب در شرایط عادی به صورت مایع است؛

ولی در صفر درجه سانتیگراد شروع به یخ بستن می کند و در ۱۰۰ درجه سانتیگراد به بخار تبدیل می شود.

آب تنها ماده ای است که در طبیعت به هر سه حالت جامد، مایع و گاز وجود دارد.

آیا آب موجود در طبیعت خالص هست؟

آب موجود در طبیعت خالص نیست و حاوی مواد معدنی و املاحی است که در آن حل شده اند. آبی که مواد معدنی زیادی دارد، آب سخت نامیده می شود.

صابون و پودرهای شوینده در چنین آبی به خوبی کف نمی کنند.

آب سخت دو نوع است:

نوع اول،: آبی است که بی کربنات کلسیم و منیزیم در آن حل شده است. این املاح را می توان با جوشاندن آب از آن جدا کرد.

نوع دوم،: آبی است که حاوی کلرید، سولفات کلسیم و منیزیم است. برای برطرف کردن سختی چنین آبی باید آن را با کربنات سدیم مخلوط کرد.

آب چه نوع حلالی هست؟

آب، حلّال بسیار خوبی است، بطوریکه اکثر مواد در آن حل می شوند.

آب دریاها و اقیانوس ها حاوی چه املاحی هستند؟

به همین جهت آب دریاها و اقیانوس ها حاوی املاح مختلفی است. املاح موجود در بستر و ساحل دریاها و اقیانوس ها موجب شور شدن آب آنها می شود. هوا نیز در آب حل می شود. وجود اکسیژن محلول در آب برای تنفس و ادامه حیات ماهی ها و سایر جانوران آبزی ضروری است.

سلولهای گیاهی و جانوری دارای چه میزان مقادیر آب هستند؟

سلول های گیاهی و جانوری دارای مقادیر مختلفی آب هستند. ۶۰ تا ۸۰ درصد گیاهان و درختان، ۸۵ تا ۹۵ درصد میوه های تازه و ۹۸ درصد گیاهان آبزی را آب تشکیل داده است. ۶۵ درصد بدن انسان نیز آب است.

آب به عنوان مایه حیات چه اهمیتی در زندگی ما دارد؟ آب قلیایی

آب قلیایی

آب قلیایی دارای pH بالاتر از آب شیر معمولی است و حاوی مواد معدنی قلیایی و پتانسیل اکسداسیون احیا (orp) منفی دارد.

طرفداران آب قلیایی

این واقعیت که این نوع آب از pH سطح بالاتری برخوردار است باعث شده است به خنثی کردن اسید در بدن کمک کند ، به کند شدن روند پیری یا حتی جلوگیری از سرطان نقش بسزایی داشته باشد. آب قلیایی مانند لوکساب آبی بی ضرر و دارای استاندارد از وزارت بهداشت است.

اما اگر در پی آن هستید که از آب آشامیدنی که می نوشید سلامتی نصیب شما شود و در ازای نوشیدن هر لیوان آب از بیماری های فاصله بگیرید . برخی از امراض درون بدنتان درمان شود، ما به شما نوشیدن آب قلیایی را پیشنهاد می کنیم. برای اطلاع از مزایای آب قلیایی حتما به صفحه مقالات ما در این وبسایت مراجعه کنید.


به سبد خرید خود آب قلیایی لوکساب را اضافه کنید .

 

برچسب ها: تفاوت آب قلیایی با آب معدنی لوکساب خرید آب قلیایی خرید آنلاین آب قلیایی تفاوت آب قلیایی با سایر آب ها آب آشامیدنی مزایای آب قلیایی آیا آب موجود در طبیعت خالص هست آب چه نوع حلالی هست آب قلیایی آب دریاها و اقیانوس ها حاوی چه املاحی هستند آب را به چه حالت های میتوان یافت چرا مولکول آب یه دو قطبی به شمار می آید چند در صد اب های کره زمین شیرین وقابل شرب هستند آیا مولکولهای آب دارای ناحیه مثبت ومنفی هستند از ترکیب چه موکلول های آب بوجود می آید یک قطره آب دارای چه تعداد مولکول است چرا آب را جزو دسته مخلوط‌ها طبقه‌بندی نمی‌کنند آب از چند عنصر ساخته تشکیل شده است آب چه نوع ماده ای استدیدگاه
دیدگاه شما :