فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

روی موجود درآب

روی موجود درآب : روی به طور طبیعی در آب وجود دارد.میانگین غلظت روی در آب دریا0.6-5  ppb  است. رودخانه ها معمولا حاوی بین5  و 10 ppb روی می باشند.جلبک ها حاوی 20-700  ppm،سازمان بهداشت جهانی محدودیت قانونی 5میلی گرم بر لیتر را برای Zn2+ تعیین نموده است.

چرا روی در آب وجود دارد؟

مهم ترین سنگ معدن های حاوی روی عبارتند از اسفالریت (ZnS) و اسمیت سونیت (ZnCO3). این ترکیبات در نهایت در مکان هایی که در آن سنگ معدن روی یافت می شود به آب وارد می گردند.

حدود سه چهارم از عرضه ی کل روی در قالب های فلزی به کار می رود.باقی مانده ی آن به صورت ترکیبات مختلف روی در صنایع مختلف استفاده می شود.

شرکت تولید کننده آب قلیایی

بهترین برند آب آشامیدنی و آب قلیایی

شرکت خوش نوشان مشرق زمین، در منطقه خوش آب و هوای استان گلستان در دامنه کوه های البرز و نزدیک به ارتفاعات شاهکوه قرار گرفته است. آب مورد نیاز خود را از اعماق سفره های زیر زمینی تامین می نماید. قرار گرفتن شرکت در چنین منطقه بکر و کوهپایه ای باعث شده که محصول تولیدی با کیفیت بالا، حداقل نیترات و بدون نیتریت عرضه شود.برای ارتباط با ما می توانید به آدرس سایت شرکت به نشانی waterlife.ir  مراجعه کنید.

کاربرد روی در مصارف مختلف!

فاضلاب های صنعتی حاوی روی ناشی از صنایع آب کاری، تولید باتری و غیره اند. ترکیبات روی برای مقاصد مختلفی استفاده می شوند.کلرید روی برای تولید کاغذ پوست اعمال می شود، اکسید روی یکی از اجزاء تشکیل دهنده ی پمادها، رنگ ها و کاتالیزورها است، سولفات روی به عنوان یک کود، و باکیتراسین روی به عنوان محرک رشد دام استفاده می شود.

بخش اعظم روی موجود در فاضلاب از منابع مذکور  نشأت نمی گیرد، بلکه از آب های سطحی بزرگتری ناشی می شود که حاوی این عنصر هستند.

به علت جریان یافتن آب غنی از کربن، روی از لوله های روی و لوله های بارانی نشت می کند. رینگ و لاستیک اتومبیل ها حاوی روی و روغن موتور موجود در تانک هایی از جنس روی، باعث انتشار ترکیبات روی در جاده ها می شوند. ترکیبات روی در قارچ کش ها و حشره کش ها موجود اند و نهایتا در آب ریخته می شوند.

مزایای نوشیدن آب قلیایی

مزایای نوشیدن آب قلیایی: با توجه به خواص بسیار مثبت و شفا بخش آب قلیایی،از آب قلیایی به نام آب شفا بخش و آب شگفت انگیز هم یاد میشود. توصیه میکنیم که از این آبها البته به صورت کنترل شده و در زمانهای مناسب استفاده کنید. شرکت خوش نوشان مشرق زمین آب مورد نیاز خود را از اعماق سفره های زیر زمینی تامین می نماید. از محصولات این شرکت می توان به آب قلیایی لوکساب و آب اشامیدنی لایف لوکس نام برد.

انحلال پذیری روی و ترکیبات آن

حلالیت روی به درجه حرارت و PH آب بستگی دارد.زمانیکه pH نسبتا خنثی است، روی نامحلول در آب است.با افزایش اسیدیته انحلال پذیری نیز افزایش می یابد.در pH  بالاتر از 11 نیز حلالیت افزایش می یابد. روی به صورت ZnOH+ (aq) و یاZn2+ (aq) در آب حل می شود.

حلالیت ZnCO3 آنیونیک 0.21 گرم بر لیتر است.نمونه هایی از حلالیت ترکیبات روی عبارتند از: کلرید روی4320  (ZnCl2) گرم بر لیتر و اکسید روی (ZnO) یا سولفات روی (ZnSO4 . 7H2O) 580 گرم بر لیتر.

واکنش روی با آب به چه صورتی است؟

روی ابتدایی با مولکول های آب واکنش نمی دهند.این یون با یون های هیدروکسید محلول،یک لایه ی محافظ از جنس هیدروکسید روی نامحلول در آب را تولید می کند،

نمک روی در غلظت های بالاتر باعث کدر شدن آب به رنگ شیر می شود.روی ممکن است عطر و طعم های ناخواسته ای به آب اضافه کند.این اتفاق در غلظت حدود 2 میلی گرم Zn2+ بر لیتر رخ می دهد.

اثرات زیست محیطی روی بر آب کدام اند؟

روی به هیچ یک از گروه های خطر آبی نسبت داده نشده است،زیرا یک ماده ی خطرناک محسوب نمی شود.اما این تنها مربوط به روی ابتدایی است.بعضی از ترکیبات روی، مانند آرسنات روی و سیانید روی ممکن است بسیار خطرناک باشند.

روی یک ماده غذایی لازم برای انسان و حیوانات است. با این حال، مصرف بیش از حد آن ممکن است بر سلامت انسان و حیوان اثرات منفی داشته باشد و اگر از یک غلظت مرزی تعیین شده تجاوز کند،حتی ممکن است سمی باشد.سمیت آن برای انسان و حیوانات کم است، اما سمیت آن برای نباتات را نباید دست کم گرفت.

عوارض بهداشتی روی موجود در آب کدام اند؟

بدن انسان حاوی حدود 2.3 گرم روی است، و روی به عنوان یک عنصر کمیاب دارای ارزش غذایی است. کارکرد های آن عمدتا شامل فرایندهای آنزیمی و تکثیر DNAمی شود. هورمون انسولین انسانی حاوی روی است و نقش مهمی در رشد جنسی ایفا می کند.حداقل مصرف روزانه ی آن 2-3 گرم است، و این مقدار از کمبود روی پیشگیری می کند.

بدن انسان تنها 20-40٪ از روی موجود در غذا را جذب می کند، در نتیجه بسیاری از مردم آب معدنی های غنی از روی می نوشند. علائم کمبود روی عبارتند از از دست دادن حس چشایی و اشتها.

سیستم ایمنی کودکان و سیستم آنزیم ها نیز ممکن است آسیب ببیند. به نظر می رسد مصرف بیشتر روی از انسان در مقابل مسمومیت با کادمیوم محافظت می کند. روی همچنین ممکن است جذب سرب را کاهش دهد. نسبت مس و روی در بدن انسان یک ویژگی مهم است.

 زدودن روی از آب

روی را می توان با استفاده از روش های مختلف تصفیه نمود. برای رسیدن به یک سطحی که با استانداردهای قانونی مطابقت دارد، می توان از روش هایی مانند انعقاد، تبادل یونی و کربن فعال استفاده کرد. فیلتر شنی را نیز ملاحظه کرده ایم و یک راه حل عالی است.

آب قلیایی را از کجا تهیه کنیم؟

این نوع آب برای افرادی که بدن اسیدی دارند، مفید است و به سلامتشان کمک می‌کند. آب قلیایی را با کیفیت عالی بدون نیترات با لوکساب تجربه نمایید، با ما تماس بگیرید.